Lazer Türleri

0 Comment

Lazer Türleri

Epilasyon için kullanılan Lazer Türleri ve aralarındaki farklar konusunda kısaca bilgi vereceğiz. Lazer türleri kıl ve cilt yapısına göre uzmanlar tarafından seçilerek uygulanır. Doğru lazer türü ile işleme başlamak önemlidir. Kullanılan lazer türü sonucu belirler.

Lazer Türleri, bir diode lazer türü

Lazer Türleri, bir diode lazer türü

Lazer epilasyon için en iyi lazer hangisidir?

Lazer epilasyon için üç tip lazer kullanılmaktadır.Bunlardan alexandrite lazer kozmetik epilasyon diye de bilinen koltuk altı, genital, bacak bölgelerinde iyi bir çözümdür. Fakat cilt tipi açık kıl kotyu ve kalın olmalıdır. Yüz bölgesinde uygulanması ince tüyleri artırıp durumu kötüleştirebilir. Diode lazerler ise tüm bölgelerde kullanılabilir dalga boyu uzun olduğundan koyu tenlerde de kullanılabilmektedir. Yüz bölgesi sırt ve kol bölgesi gibi diğer lazerlerin başarısız olduğu bölgelerde başarılı lazerlerdir. Nd yag lazerler ise daha çok çok koyu tenlerde tercih edilmektedir.

Alexandrite lazer nedir ve nerede kullanılır?

Alexandrite lazerler sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilen lazerlerdir. Melanin denen boya maddesine iyi tutunduklarından koyu tenlerde kullanımı risklidir. Yüz bölgesi sırt ve omuzda tüylerde artışa neden olabilirler. Bu nedenle kullanılması risklidir. En çok genital kotuk altında tercih edilirler. Cilt açık olmalıdır. Yani cilt tipi 1–2 olması idealdir.

Diode lazerler hangi durumlarda en iyi lazerlerdir?

Diode lazerler dünyada en çok tercih edilen lazeler haline gelmiştir. Tüm vucut bölgelerinde iyi sonuç verirler. Bu lazer sistemi koyu tende de kullanılır. Hormonsal yüz tüylenmesinde ve erkek epilasyonu gibi zor epilasyon durumlarında da etkili lazerlerdir.

Lazer epilasyon için kullanılan lazerler 3 tiptir

  • diode lazerler
  • alexandrite lazerler
  • nd:yag lazerler

Lazer epilasyon hangi kıl çeşidinde ne kadar etkilidir

Lazer epilasyon günümüzde en çok kullanılan epilasyon yöntemi haline geldi.Fakat lazer epilasyon için yanlış bilinenler de var. Bunlardan biri de lazer epilasyonun her türlü kıla etlkili olduğudur. Fakat lazer epilasyon her kıl tipine etkili değildir. Şimdi tek tek tüm kıl tiplerini ve lazer epilasyonun başarı oranlarını tartışalım.

Koyu kahve renkli ve koyu siyah kıllara lazer epilasyon etkili midir?

Evet. Lazer epilasyonun en etkili olduğu kıl tipi bu kıl tipidir. Bu kıl tipinde çok yoğun miktarda melanin pigmenti bulunur. Bu sayede lazer enerjisini kıl köküne en fazla iletir. Kıllar bu kıl tipinde kalındır. Bu da lazer epilasyon için avantaj sağlar.

Açık siyah kıl renginde lazer epilasyon etkilimidir?

Evet bir önceki kıl tipi kadar olmasa da etkilidir. Daha fazla seans gerekebilir.

Kızıl yada açık kahverenkli kıl tipinde lazer epilasyon etkilimidir?

Evet fakat başarı oranı düşüktür. Çok fazla seans gerekir. Başta iyi planlanmalı kıllar ince ise etkisiz olacağı bilinmelidir.

Gri yada beyaz kıllarda lazer epilasyon etkilimidir?

Bu kıl tipinde kesin olarak etkisizdir. Bu kıllar ayrıca genellikle ince kıllardır. Bu kıl melanin maddesi içermediğinden lazerden etkilenmez.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir