Lazer Epilasyon Öncesi

0 Comment

Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken 6 önemli nokta

lazer epilasyon öncesi, lazer epilasyon sonrası

lazer epilasyon öncesi, lazer epilasyon sonrası

  1. Bir ay öncesine kadar bronzlaştırıcı krenm sürmeyiniz. Bronzlaşmak için solaryuma gitmeyiniz. Güneş banyosu yapmayınız.
  2. Çok koyu tenli iseniz dermatoloji uzmanı size beyazlatıcı kullanabilir. Bu tedavi 2 hafta önce kesilmelidir.
  3. en az üç hafta içinde ağda, epilatör gibi kökten alma yöntemlerini kullanmayınız
  4. en az 2 hafta içinde kılları koparma işlemlerini yapmayınız
  5. kılları 3 gün önce traş edebilirsiniz
  6. eğer genital herpes geçirmişseniz uygulama öncesi doktorunuza danışın antiviral tedavi başlanabilir

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon lazer huzmeleri kullanılarak kıl köklerinin etkilenmesine dayanan epilasyon sistemidir. Lazer epilasyon gelişmekte olan kıllara etki ettiğinden tekrarlanan seanslar gereklidir. Lazer epilasyon kalıcı epilasyon sağlayan bir yöntemdir. Bu nedenle kalıcı epilasyon istenen kişiler tarafından en çok tercih edilmektedir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanır?

Lazer epilasyon her iki cinse de yani kadın ve erkeğe uygulanabilir. Kadınlar epilasyona daha iyi cevap verirler. Erkeklerde kılları büyüten testesteron hormonu nedeniyle başarı biraz daha düşüktür. Erkek tipi kıllar biraz daha derine yerleşimlidir.

Lazer epilasyona kaç yaşında başlanır?

Lazer epilasyona ergenlik çağı bitimi ile başlanmalıdır. Hormonsal denge oturduktan sonra genellikle sorun olmaz. 18 yaşından sonra başlanması kişinin epilasyona kendi iradesi ile karar vermesi en etik yaklaşımdır. Tıbbı bir durum varsa bu yaştan önce başlanabilir.

Lazer epilasyon en iyi hangi bölgede yanıt verir?

Kadınlar lazer epilasyon konusunda şanslıdır ve başarı oranı yüksektir. Lazer epilasyon en iyi koltuk altı, genital, bacak bölgesinde cevap verir. Fakat diğer bölgelerde de başarı oranı yüksektir.

Erkeklerde epilasyon yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Erkeler özellikle sakal üstü, boyun, ense, yanak, sırt, omuz, genital bölgede epilasyonu tercih ederler.

Kıl dönmesinde epilasyon etkilimidir?

Lazer epilasyon kıl dönmesini önler. Çünkü kıl dönmesi kıl ortadan kalktığı için ortadan kalkar. Birçok cerrah kıl dönmesi ameliyatlarından sonra tekrarı önlemek için epilasyonu tercih etmektedir.

Estetik merkezlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Lazer epilasyon ya da estetik merkezlerinde en çok dikkate alınması gereken şey ruhsatlı ve uzman doktorların çalıştığı yerlerin tercih edilmesidir. Lazer epilasyon uygulamasından önce mutlaka doktor değerlendirmeli ve işleme uygun olup olmadığına karar vermelidir. Lazer epilasyonda başarılı sonuçlar için birden fazla lazer çeşidinin bulunduğu merkezleri tercih etmenizi öneririz.

Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum nereye başvurmalıyım?

Bizim önerimiz birden fazla lazer tipini barındıran uzman doktorların çalıştığı tıp merkezi ya da hastaneleri tercih etmenizdir.

Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir