Bakırköy Lazer Epilasyon Merkezleri

0 Comment

Bakırköy Lazer epilasyon merkezleri

Önerdiğimiz Bakırköy Lazer epilasyon merkezleri için iletişim formunu doldurup bize ulaşın. Profesyonel ekibimiz size en kısa zamanda ulaşıp bilgi verecektir.

Bakırköy Lazer Epilasyon Merkezleri

Bakırköy Lazer Epilasyon Merkezleri

Bakırköy Lazer epilasyon merkezleri; Lazer Son yıllarda lazer epilasyon merkezi olarak da bilinen güzellik merkezleri 2010 yılında kapatılacaktır. Yerine muayenehane açılabilmesi öngörülmektedir. Genel izin ise lazer uygulamalarının tıp merkezi ya da hastanede yapılması şeklindedir.

Lazer epilasyon için en uygun aday?

Lazer epilasyon uygulaması için en uygun aday beyaz cilt tipi kalın siyah kılları olan kimselerdir. Kadınlar daha şanslıdır. Koltuk altı genital, bacak bölgeleri en iyi yanıt alınan bölgelerdir.

Lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

 

Lazer epilasyon uygulaması için bölgedeki kılları 1 ay boyunca almayınız. Lazer epilasyon öncesinde doktor sizi değerlendirir. Kıllar kısaltılır. Bölgeden kozmetikler temizlenir. Ve lazer işlemi başlanarak tek tek atışlar halinde işlem gerçekleştirilir.

Lazer epilasyon sonrası nelere dikkat edilir?

Lazer epilasyon sonrası bölge nemlendirilir. Lazer epilasyon yapılan alan güneşten korunmalıdır. Lazer epilasyon sonrası kıllar yolunmaz. Tüylerin kendiliğinden dökülmesi beklenir.

Bronz tende lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Bronz tende lazer epilasyon uygulaması uygun değildir. Lazer epilasyon uygulaması sırasında cildin korunması esastır. Lazer epilasyon uygulaması sırasında cilt bronz olursa leke ve yanık olma ihtimali artar. En doğru şey bikini izinin geçene kadar beklemektir.

Lazer epilasyon seansında epilasyon yapılacak alan tamamen taranır. Hedef tüm kıl köklerine etki etmektir fakat bu mümkün olamaz. Her seansta %20 kadar tüy azalması hedeflenir. Bu nedenle 2 ay aralarla yapılan 6 seanslık uygulama gereklidir.

Hormon bozukluğu olanlarda lazer epilasyon yapılır mı?

Evet yapılabilir. Hormon bozuklığunun tipi tayin edildikten sonra rahatlıkla epilasyona da başlanabilir. Hormonların düzeltilmesi var olan tüyleri yok etmez. Bu ancak epilasyon ile yok edilebilir.

Hormonsal tüylenmenin en sık görülen nedenleri nelerdir?

Hormonsal tüylenme vücutta tüy olmaması gereken yerlerde olan kıllanmadır. En çok yüzde gözlenir.

En sık görülen hormonsal nedenler

  • polikistik over sendromu
  • insülin rezistansı
  • menapoz
  • gebelik
  • ergenlik
  • bazı ilaçlar
  • bazı hormon bezleri hastalıkları ve tümörleri
  • bazı metabolik hastalıklar
Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir